![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgXTzuuDkq-emM9gtCPw2o_rTnEgtBCiMnXlvWiBExinYVLIThypozBJJ74JJWyvGZDHutYMOAnna9zTbJzlyagrsTD2MYZTrbD5FxKkYBWmpfRUnsXHB2D75q7R9vTFmsNVYumEHIOWR4/s400/mississippi_estuary.jpg)
Η Εκκλησία, ως γνωστόν, ευλογεί και αγιάζει την Ύλη, αποβλέποντας στον Δημιουργό της ύλης και θεωρώντας της ως απαραίτητη βαθμίδα ανόδου προς Εκείνον! Προς τούτο (πρέπει να) μεριμνά φιλικά υπέρ της!
Στη φωτό: Ο Μισισιπής από το Διάστημα.
συν κεφαλαια θεολογιας του περιβαλλοντος
Η Εκκλησία, ως γνωστόν, ευλογεί και αγιάζει την Ύλη, αποβλέποντας στον Δημιουργό της ύλης και θεωρώντας της ως απαραίτητη βαθμίδα ανόδου προς Εκείνον! Προς τούτο (πρέπει να) μεριμνά φιλικά υπέρ της!
Στη φωτό: Ο Μισισιπής από το Διάστημα.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου